«Жива душа поетова святая»

5 лютого 2018 року в Бутенківській ЗОШ було проведено лекцію-концерт на тему: «Роль художньої спадщини Т.Г. Шевченка в сучасному музичному мистецтві».
Викладач Кобеляцької дитячої музичної школи Стрюк Олексій Васильович розповів дітям про життєвий і творчий шлях Тараса Григоровича Шевченка, звернув особливу увагу на те, що він був не лише художником і поетом, а й талановитим співаком…
Учні 5-а класу дізналися про те, що вірші та художні твори Т. Шевченка були інтерпретовані у музичні твори: пісні, інструментальні п`єси, симфонічні поеми і т.д. Тобто значення поезії Тараса Григоровича важко переоцінити, вона стала невичерпним джерелом натхнення для багатьох композиторів.


У виконанні на баяні прозвучали концертні номери пов`язані з темою, серед яких пісні: «Тече річка невеличка», «Ой у степу могила», «Та нема в світі гірш нікому», «Ой, і зійди, зійди ти, зіронько вечірняя».
Феноменальна постать Тараса Шевченка з`явилася в критичний момент розвитку української нації, і зараз, в нелегкий для країни час, щирим патріотам, як ніколи раніше, допомагає пророче кобзареве слово:
«Борітеся – поборете,
Вам Бог помагає.
За вас правда, за вас слава
І воля святая!»

Дирекція школи.