УКРАЇНСЬКА ОБРЯДОВА МУЗИКА

Обряди охоплюють все життя людини від народження до смерті у всіх сферах людської діяльності. Дуже тісно народна творчість пов'язана із звичаями, що являють собою закони, якими українці керувались щоденно.
В обрядовості українців розділяють два види: родинну (сімейну) і календарно-побутову. Всі обряди завжди мали зв'язок з календарними циклами – зимою, весною, літом та осінню – від яких безпосередньо залежав побут наших предків.
Про це говорилося на лекції-концерті, яка відбулася 9 лютого в залі музичної школи для учнів 6 і 9 класів ЗОШ № 3 І-ІІ ступенів. Викладач музичної школи Альона Ананенко захопила присутніх своєю розповіддю. Починаючи із зимового циклу, в якому згадувалися такі свята, як День Великомучениці Катерини, Андрія, Наума, Варвари, Сави, Миколая, Святвечір, Різдво Христове і так далі до Водохрещі. А допомагали поринути у той характер і настрій свят постійні учасники музичного лекторію школи: викладач по класу вокалу Антоніна Танська із піснею-колядкою "Добрий вечір люди", викладачі Вікторія Татарко та Світлана Прапірна із відомою на весь світ щедрівкою українського композитора Миколи Леонтовича "Щедрик".
Дуже красивим виконанням на роялі твору "Веснянка" І. Шамо пробудила у гостей весняний настрій викладач по класу фортепіано Юлія Русняк, а також Антоніна Танська під акомпанемент Юлії Русняк із піснею В.А. Моцарта "Весняна" та Вікторія Татарко із піснею " Подоляночка"
Приємно, що гості не лише слухали, а й безпосередньо брали участь в дійстві: ділилися своїми знаннями, підспівували ілюстраторам при виконанні концертних номерів.
Також згадували свята літнього циклу, такі як: Зелені свята (Трійцю), Купайла (Івана Купала), Петрів День (Петра і Павла) та призабуті нині свята Лади, Ярила, Громові свята.
На високому виконавському рівні прозвучали пісні: "Ой, на Івана", "Кругом Мариноньки", "Ой, у вишневому саду", "Осінь", "Ой, літає соколонько" у виконанні Антоніни Танської, Вікторії Татарко, Альони Ананенко та концертмейстера Юлії Русняк.
Завершилася лекція-концерт осіннім циклом, в якому знову повторюються всі мотиви, властиві для інших циклів. Так формувалося безперервне циклічне обрядове коло святкових дат. Фінальним акордом культурно-мистецького заходу стало запальне виконання на баяні Світланою Прапірною твору" композитора Миколи Різоля «Українська полька".
Багатющий скарб звичаїв українського народу ми отримали в спадок і мусимо зберегти його, та, нічого не втративши, передати нашим дітям, щоб не перервався зв'язок поколінь, щоб зберегти генетичну пам'ять нашого народу.

ДИРЕКЦІЯ ШКОЛИ