СТИХАЄ БІЛЬ, А ПАМ’ЯТЬ БУДЕ ВІЧНА

23 лютого в залі Кобеляцької дитячої музичної школи відбулася лекція-концерт, присвячена пам’яті Героїв «Небесної Сотні». Цього разу гостями лекторію були учні 6-8 класів НВК №1.
Розповідати про страшні, трагічні події зими 2013-2014 року, пов’язані з жорстоким вбивством Героїв Майдану нелегко, особливо дітям. Тож, готуючи лекцію, та добираючи концертні номери, викладачі школи намагалися якомога глибше розкрити і донести до аудиторії історичні факти та свідчення про події, які увіковічнили «Небесну Сотню», не викликаючи у дітей відчуття страху, занепокоєння та беззахисності.
Концертна програма лекції розпочалася з прем’єри пісні, написаної викладачем школи Олександром Вертелецьким на вірші Олеся Гончара «Україні» у виконанні вокального дуету у складі викладачів Світлани Прапірної та Вікторії Татарко (концертмейстер Ірина Павленко, рояль). Поетичні рядки, створені ще в 1941 році, стали пророчими для України сьогодні:

Велика Україно, вір:
За тебе встануть ще мільйони.
І лицемір’я упаде,
І славословіє погине.
Розправить крила молоде
Безсмертне плем’я України!

Фортепіанний дует у складі викладачів Ірини Павленко та учениці Явтушенко Анни присвятив свій виступ тим, хто загинув на Майдані за свою країну, за свій народ, виконавши на роялі Адажіо композитора Юрія Весняка.
Історія «Небесної Сотні» – тисячі окремих історій і тих, котрі загинули, і тих, що залишилися живими, а також їх батьків, родин. Ще не скоро висохнуть сльози рідних, які втратили своїх героїв. Проникливо, з почуттям вдячності та співчуття матерям, пролунала зі сцени пісня композитора Володимира Спасова на слова Надії Шестак «Сину, ангеле мій» у виконанні Антоніни Танської.
В концерті також взяли участь викладачі Тетяна Каташ (рояль), інструментальне тріо у складі Світлани Прапірної (баян), Вікторії Татарко (рояль), Наталії Трачук (акордеон). А учениця Сердюк Тетяна (сольний спів),виконала пісню з репертуару Ірини Зінкевич «Нехай квітує Україна» під акомпанемент Марини Головань (рояль).
Герої не вмирають! Вони живуть вічно в нашій пам’яті, в наших серцях, в наших піснях. Це намагалися передати під час концертної програми учасники заходу, не акцентуючи на негативі, а навпаки, обрамляючи події так, щоб показати «Небесну Сотню» та всіх майданівців Героями, зразками патріотизму і віри в майбутнє… «Після битви спустилися на Майдан білі голуби, і на своїх крилах понесли душі Героїв високо-високо до неба. До самісінького сонця. До самісінького Бога.» (Христина Лукащук).
На завершення лекції-концерту, виклавдпач Віктор Ліщина виконав «Каштановий вальс» (сл. і муз. Віктора Павліка) та «Зачекай» з репертуару гурту («Краяни»).
Хочеться вірити, з часом у нас в Україні все буде добре, а вибір, який зробили загиблі хлопці – це шанс кожному з нас жити в іншій країні.

Головань М. В., викладач музично-теоретичних дисциплін