«Ще квітом зійду я в полях України…»

В квітні місяці Україна та весь світ широко відзначає 100-літній ювілей видатного письменника і громадського діяча, академіка, Героя України Олеся Терентійовича Гончара. «Олесь Гончар – сумління України, любов пречиста, пісня і добро», – так говорили його друзі, колеги, однодумці, так думають всі українці. Він – інтелектуал, визнаний за свою творчість світом, а за громадську патріотичну діяльність названий у вітчизні Великим Українцем. Олесь Гончар все життя прагнув поставити своє перо на служіння рідному народові, писати про все, чим він жив. В закладах рідного міста пройшла низка заходів, присвячена ювілею. 4 квітня в залі Кобеляцької дитячої музичної школи відбулась лекція-концерт «Ще квітом зійду я в полях України…», на яку були запрошені учні старших класів ЗОШ № 2 і ЗОШ № 3. Викладач музичної школи Вікторія Татарко розповіла про дитинство митця, про рідне село Суху, де бабуся прививала любов малому Олесю до казки, до народної пісні. Лектор згадала про навчання в університеті, куди привела його жага до знань, і про ту мить, і ту останню студентську аудиторію, де, вдершись крізь двері, застало юного Олеся страшне слово «війна».
Прямо з вузівської лави
Добровольці – юнаки
Кинулися в саме пекло,
Й майже всі там полягли.
У солдатській шинелі письменник дійшов фронтовими дорогами до Перемоги, здобувши три медалі «За відвагу» і орден «Слави».
Поезія митця зачаровує красою та багатством української мови. В ній геній слова оспівує землю батьків, зелен-розмай, солов’їні пісні, неозорі золоті степи, рідну Україну.
Захопила його творчість і викладача школи, композитора Олександра Вертелецького, який написав музику до вірша О. Гончара «Україні». І слухачі мали змогу почути її у виконанні викладацького вокального ансамблю у складі Антоніни Танської, Світлани Прапірної, Івана Балясного, Віктора Ліщини, Вікторії Татарко та концертмейстера Ірини Павленко. На зустріч була запрошена директор Кобеляцького районного музею літератури та мистецтва ім. О. Кулика Тетяна Чешко, яка доповнила розповідь про життя і творчість, познайомила із цікавими світлинами митця. А викладачі музичної школи Віктор Ліщина та Антоніна Танська радували слухачів виконанням українських народних пісень.
З усіх доріг Олесь Гончар подумки повертався до свого народу у Сухій, який дав йому путівку у великий літературний світ.
Чесним, самовідданим служінням народові невтомною творчою працею, чудовими книгами Олесь Гончар завоював гарячу любов людей, широке читацьке визнання як на Батьківщині, так і в цілому світі, яка не згасає і до цього часу.

Дирекція школи.