Знайомство з творчістю українського композитора

Нещодавно музична громадськість України відзначала 205 років від дня народження відомого співака, «соловейка» української опери, прекрасного композитора С. Гулака- Артемовського. Семен Степанович належав до шевченківського покоління суспільних і культурних діячів, володів багатьма талантами. Він мав літературний хист. Багато корисного здійснив як громадський діяч, був автором першої української лірико-комічної опери «Запорожець за Дунаєм».
У його доробку – вокально-хореографічний твір «Українське весілля», водевіль «Ніч напередодні Іванового дня», дві пісні, кілька романсів і обробок українських народних пісень та опера.
Ці твори набули великої популярності завдяки глибокій мистецькій правді їх музики та неповторній красі образів.
З життєвим і творчим шляхом великого композитора познайомила учнів ЗОШ № 2 викладач Кобеляцької дитячої музичної школи Світлана Прапірна на лекції-концерті «С. Гулак-Артемовський – «соловейко» української опери», що відбулася 17 квітня.
Цікава розповідь перепліталася з чарівним співом та звучанням інструментальних творів у виконанні викладачів музичної школи Вікторії Татарко, Віктора Ліщини, Юлії Русняк та Антоніни Танської. Байдужих в актовому залі не було.

Світлана Прапірна, керівник відділу народних інструментів