Весняний дивограй музичного мистецтва

27 квітня у залі Районного центру культури та дозвілля відбувся звітний концерт Кобеляцької дитячої музичної школи.
Музика і весна! Це вони дають нам силу і наснагу творити. Природа пробуджується і оживає. Тож не дивно, що саме на весні впродовж багатьох років колектив учнів та викладачів школи звітує перед батьками та громадськістю міста.
Творчий звіт – підсумок кропіткої, наполегливої роботи колективу протягом річного навчального процесу. Саме тому він є найважливішою та найвідповідальнішою подією навчального року, що підсумовує досягнення педагогів та учнів.
Щороку юні музиканти учбового закладу беруть участь у обласних та всеукраїнських конкурсах виконавців та музично-теоретичних олімпіадах, демонструючи високий рівень набутих знань та виконавської майстерності, та здобувають звання лауреатів та дипломантів. Тому, природньо, до щорічного звіту увійшли найкращі та найяскравіші номери.
Хор, оркестр, солісти, дуети, вокальні та інструментальні ансамблі, хореографічні колективи… Вміло побудована концертна програма дала змогу познайомити глядачів з усіма художніми колективами та музичними інструментами, грі на яких сьогодні можна навчитися у стінах школи.
У фойє районного центру культури та дозвілля була представлена виставка творчих робіт учнів відділу образотворчого мистецтва.
Традиційно концерт розпочав хор учнів старших класів (виладач Людмила Лапшикова, концертмейстер Юлія Іпполітова). Яскраво виступили учнівські ансамблі баяністів (викладач Світлана Прапірна), сопілкарів (викладач Олексндр Поберій), бандуристів (викладач Тетяна Песиголовець). Глядачі з задоволенням зустріли дитячий ансамбль народних інструментів (викладач Олександр Вертелецький) та фольклорний ансамбль (викладач Наталія Трачук), вокальний ансамбль молодших класів (викладач А. Танська, концертмейстер Тетяна Каташ).
Порадували гостей професійним виконанням творів класичних та сучасних композиторів і виконавці-одинаки Артюх Аліса та Федоренко Вікторія (фортепіано, викладач Ірина Павленко), Маргарита Бикова (сопілка, викладач Олександр Поберій), Бочко Наталія (баян, викладач Світлана Прапірна), Бодня Богдан (аккордеон, викладач Наталія Трачук). Підняв настрій у залі і дитячий естрадний ансамбль, виконавши авторську пісню Віктора Ліщини «Все в нас буде добре» (викладач Віктор Ліщина).
Не залишили нікого бійдужими юні вокалісти Федоренко Вікторія (викладач Вікторія Татарко), Хачатрян Аміна (викладач Антоніна Танська), дует гітаристів у складі Ольхового Ігора та викладача Олександра Круглого, дует Бочко Наталії (акордеон) і Сердюк Тетяни (баян) (викладач Світлана Прапірна).
Один за одним змінювалися концертні номери, все більше викликаючи захоплення глядачів. Вокальний ансамбль викладачів (керівник Вікторія Татарко, концертмейстер Ірина Павленко) отримав шквал аплодисментів, вперше виконавши на районній сцені пісню «Україні» на слова Олеся Гончара, написану на відзнаку сторічного ювілею славетного земляка, самодіяльним композитором, викладачем нашої школи Олександром Вертелецьким.
Апогеєм творчого звіту став виступ оркестру народних інструментів викладачів під керівництвом Олександра Вертелецького.
Свято мистецтва, подароване вихованцями та викладачами закладу, пройшло на високому виконавському рівні. А звітний концерт в черговий раз продемонстрував, що дитяча музична школа – невичерпне джерело творчості, таланту і натхнення, культурний осередок, де юні музиканти мають змогу долучитися до мистецтва та здобути високий рівень мистецької майстерності.

Марина Головань,
викладач Кобеляцької дитячої музичної школи