,,На рушнику хай доля квітне”

Всесвітній день вишиванки відзначається щороку в третій четвер травня. Це свято, що зародилося в 2006 році й покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу, на жаль, не має державного статусу, але з кожним роком набуває все більшої популярності.
Організатори заходу закликають всю Україну, українців всього світу, в цей день одягнути вишиванку в знак єдності. До цієї акції приєднався і учнівський та педагогічний колектив Кобеляцької дитячої музичної школи. Цього року ,,Світ одягнув вишиванку” 17 травня. Тож напередодні, 16 травня, в залі закладу відбулася лекція-концерт ,,На рушнику хай доля квітне”, присвячена українській вишивці. Адже вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка – це символ здоров’я та краси, оберіг щасливої долі, родової пам’яті, та глибокої, безмежної любові до Батьківщини.
На захід було запрошено учнів ЗОШ (І-ІІІст.) №2 (вчитель Глинська Л.В.), та ЗОШ (І-ІІст.) №3 (вчителі Єлізарова А.В. та Пилипенко С.Г.).
Разом з ведучою свята, викладачем дитячої музичної школи Татарко В.М., діти поринули в світ чарівного розмаїття різнобарвних візерунків української вишиванки. На стендах учні мали змогу побачити вишиті рушники та сорочки як сучасні, так і старовинні, яким вже понад 100 років. А концертна програма, що доповнювала розповідь ведучої, не залишила нікого байдужим. Чудові, емоційні виступи Долгоспинової Ані та Кас’яненко Аліси (вокал, викладач Танська А.А.) супроводжувались усмішками та оплесками глядачів. А викладачі Татарко В.М. та Танська А.А. зачарували гостей майстерним, професійним виконанням пісень про вишиванку.
Не залишились осторонь і гості свята. Глинська Л.В. разом зі своєю донечкою Олею, підготували свій концертний номер, а вокальний ансамбль учнів 6-го класу ЗОШ№3 (керівник Єлізарова А.В.) подарували присутнім чудову пісню про вишиванку. Гончаренко Даринка, разом з Абдуліною Катею (керівник Пилипенко С.Г.), виразно та натхненно прочитали вірш, присвячений цьому старовинному народному мистецтву.
Свято завершилося. І дуже добре, що такий захід відбувся саме в стінах музичної школи, адже українська вишивка, як українська пісня є знаковими для нашої культури. Без любові до української пісні, без розуміння символіки української вишивки, не станеш справжнім українцем, і ніколи не зрозумієш української душі.

Головань М.В.