This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 32.50 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

,,На рушнику хай доля квітне”

Всесвітній день вишиванки відзначається щороку в третій четвер травня. Це свято, що зародилося в 2006 році й покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу, на жаль, не має державного статусу, але з кожним роком набуває все більшої популярності.
Організатори заходу закликають всю Україну, українців всього світу, в цей день одягнути вишиванку в знак єдності. До цієї акції приєднався і учнівський та педагогічний колектив Кобеляцької дитячої музичної школи. Цього року ,,Світ одягнув вишиванку” 17 травня. Тож напередодні, 16 травня, в залі закладу відбулася лекція-концерт ,,На рушнику хай доля квітне”, присвячена українській вишивці. Адже вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка – це символ здоров’я та краси, оберіг щасливої долі, родової пам’яті, та глибокої, безмежної любові до Батьківщини.
На захід було запрошено учнів ЗОШ (І-ІІІст.) №2 (вчитель Глинська Л.В.), та ЗОШ (І-ІІст.) №3 (вчителі Єлізарова А.В. та Пилипенко С.Г.).
Разом з ведучою свята, викладачем дитячої музичної школи Татарко В.М., діти поринули в світ чарівного розмаїття різнобарвних візерунків української вишиванки. На стендах учні мали змогу побачити вишиті рушники та сорочки як сучасні, так і старовинні, яким вже понад 100 років. А концертна програма, що доповнювала розповідь ведучої, не залишила нікого байдужим. Чудові, емоційні виступи Долгоспинової Ані та Кас’яненко Аліси (вокал, викладач Танська А.А.) супроводжувались усмішками та оплесками глядачів. А викладачі Татарко В.М. та Танська А.А. зачарували гостей майстерним, професійним виконанням пісень про вишиванку.
Не залишились осторонь і гості свята. Глинська Л.В. разом зі своєю донечкою Олею, підготували свій концертний номер, а вокальний ансамбль учнів 6-го класу ЗОШ№3 (керівник Єлізарова А.В.) подарували присутнім чудову пісню про вишиванку. Гончаренко Даринка, разом з Абдуліною Катею (керівник Пилипенко С.Г.), виразно та натхненно прочитали вірш, присвячений цьому старовинному народному мистецтву.
Свято завершилося. І дуже добре, що такий захід відбувся саме в стінах музичної школи, адже українська вишивка, як українська пісня є знаковими для нашої культури. Без любові до української пісні, без розуміння символіки української вишивки, не станеш справжнім українцем, і ніколи не зрозумієш української душі.

Головань М.В.