Сонячне мистецтво

В глибину століть сягає історія нашого народу. І чим більше минає часу, тим яскравішою стає вона. Пізнати історію рідного краю, рідної мови нам допомагає самобутня творчість нашого народу: барвисті коломийки, запальні танці, чарівний світ дум та казок, святкові обряди, мелодійні пісні, які ми, українці, зберегли і які передаємо нашим нащадкам, як безцінний скарб нашої духовності і культури.
В стінах Кобеляцької дитячої музичної школи звучать твори українських композиторів, народні пісні і мелодії, які із задоволенням виконують викладачі для слухачів, а ті віддячують артистам аплодисментами.
М.В. Лисенко, С.С. Гулак – Артемовський, О. Гончар, брати Г. і П. Майбороди – славні сини України, сини своєї батьківщини !
У кожного народу є такі таланти, такі митці, які жили і творили для свого народу, і писали про свій народ.
Одним з таких був Арам Хачатурян, який жив в радянську епоху, але був сином своєї батьківщини – Вірменії! 12 жовтня в залі музичної школи відбулась лекція – концерт, присвячена 115 річниці із дня народження цього митця.
Викладач музичної школи Вікторія Татарко повила слухачів у чарівний світ вірменської музики, розповіла про довгий, нелегкий шлях до музики, який розпочав Арам Ілліч Хачатурян із рідного населення Верхньої Ази. Розповіла як з малих літ хлопчик впитував мелодії і ритми різних народів, але найбільше любив слухати вірменські пісні у виконанні його мами. Хоча теорію музики і нотну грамоту розпочав вивчати пізно, але в майбутньому зміг стати видатним композитором, автором балетів «Спартак» і «Гаяне», музичної сюїти «Маскарад».
«Танок із шаблями», «Лезгинка», «Вальс», дитячі п’єси, «Андантіно», «Скакалка», «У народному стилі», «музика звучить», та інші твори звучали на концерті у виконанні викладачів школи Юлії Русняк, Вікторії Татарко та Віктора Ліщини.
Вдячні слухачі, учні ЗОШ № 2 отримали задоволення від зустрічі.