This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 32.50 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Степові лицарі

Щомиті на Планеті спалахує і згасає іскорка чийогось життя. Кожній іскорці судилось горіти по-своєму. Одна майже непомітна, що гріє своїм теплом родину і друзів, а інша розгоряється таким багаттям, що тепла від неї вистачає цілому народові. Таким теплом зігріло Україну козацтво, чия любов до рідної землі проявилася в прагненні бачити її вільною і в готовності віддати їй свій розум, свою відданість, своє життя. Безмежною любов’ю обдарував своїх славних синів вдячний український народ. Вилилася ця любов в численних творах усної народної творчості, в народних піснях. Про героїзм, відданість, дружбу, кмітливість, винахідливість козаків говорилося на лекції-концерті, яку підготували та провели 16 жовтня викладачі Кобеляцької дитячої музичної школи. Ведуча заходу Вікторія Татарко вміло пов’язала героїзм, патріотизм з музичним мистецтвом. Наша історія, як писала Ліна Костенко у романі «Маруся Чурай», написана «плугом, шаблею, мечем, піснями». А нашими Гомерами були народні слівці-кобзарі. У народних піснях відбилась відвага, волелюбність захисників народу, любов до рідної землі. На лекції їх виконували викладачі школи Антоніна Танська, Віктор Ліщина. Знайомі народні мелодії звучали у виконанні ансамблю викладачів Юлії Русняк та Вікторії Татарко. Гості, учні школи №2 та вихованці школи-інтернату, змагалися, хто спритніший, кмітливіший. А під час виконання викладачем Світланою Прапірною «Козацького маршу» всі присутні відчули гордість за нашу Україну … ми на Вкраїні таки український народ, А не просто юрба, що у звітах населенням зветься. В. Богданов «Українці мої». Піснею «Солдатику мій», автора Лесі Горової, у виконанні Вікторії Татарко згадали і наших українських козаків – воїнів АТО, які не носять червоні шаровари, не мають оселедців-чубів, але вони все такі ж відважні, мужні, все так же захищають нашу землю, нашу Україну від ворогів. Як наказ від героїв молодому поколінню прозвучали заключні слова: давайте пам’ятати, любити, шанувати і червону калину, і силу козацьку, і нашу невмирущу Україну.
Юлія Русняк, викладач Кобеляцької дитячої музичної школи.

Марина Головань
викладач Кобеляцької
дитячої музичної школи