«У їхніх серцях жила Україна»

20 лютого, у День пам’яті Героїв Небесної Сотні, у залі Кобеляцької дитячої музичної школи відбулася лекція-концерт «Майдан – і сум, і біль, і вічна слава України».
Цей зворушливий захід – посвята тим людям, які відстоюючи Майдан змусили нас подивитися на життя по іншому. П’ять років тому Герої Небесної Сотні назавжди змінили Україну і самих українців, підняли наш національний і патріотичний дух, і своїм прикладом показали як треба любити Україну та свій народ. Кожен з них здійснив особистий подвиг – віддав своє життя заради того, щоб ми, наші діти та онуки дістали змогу жити в достойній країні.
Існує народна легенда про дівчину-Україну, яку Господь обдарував неоціненним даром – піснею. Та не тільки пісня уславила Україну. Впевнена, що тоді ж Бог нагородив українців і жагою до волі. Волелюбність нашого народу відома на весь світ. Це найголовніша риса української нації. Саме Майдан довів усьому світові гідність, мужність і волю українців до справедливості.
На захід було запрошено учнів 6-б класу (класний керівник Савченко Ю.Г.),
7-б класу (заступник директора з виховної роботи Чуніхіна Н. В.) та 7-в класу (класний керівник Варі Н.П.) опорного закладу Кобеляцький ліцей № 2 ім. О.Гончара.
За допомогою відеоматеріалів учні разом з ведучою заходу Мариною Головань відновили хронологію тих трагічних подій, що відбувалися на Майдані Незалежності в Києві у 2013-2014 роках.
Концертна програма, яку підготували учні та викладачі дитячої музичної школи, нікого не залишила байдужим.
«Запорізський марш» композитора Є. Адамцевича у виконанні Світлани Прапірної (баян), Наталії Трачук (акордеон) та Олександра Вертелецького (ударні інструменти) одразу пройняв гостей духом наших пращурів – козацької вольниці. На цій же хвилі гордості за український народ, що завжди славився відкритістю, чесністю, любов’ю до ближнього, разом з викладачем Тетяною Песиголовець (бандура), котра виконала твір композитора Д. Крижанівського на слова Т. Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий», глядачі вшанували пам’ять Сергія Нігояна, що одним із перших загинув на Майдані 22 січня, у день Соборності України. Пісня А. Лихошвая «Ніхто крім тебе» у виконанні вокального дуету викладачів Вікторії Татарко та Віктора Ліщини, концертмейстера Ірини Павленко (рояль), стала справжньою окрасою концерту.
Разом із веснами духом воскреснемо,
А як воскреснем духом, братове,
То заживемо, то не помремо –
Буде і жито, буде і слово.
Натхненно та віртуозно викладач Юлія Русняк (рояль), виконала твір композитора Ігора Шамо «Веснянка». В концерті взяли участь і учні школи: Стрюк Дарія (сольний спів, викладач Антоніна Танська), Буряк Альона (сольний спів викладач Вікторія Татарко), Балась Володимир (гітара, викладач Віктор Ліщина), Сабадир Ярослав та Баранник Артем (баян, викладач Світлана Прапірна), Баранник Оксана (фортепіано, викладач Марина Головань), Гуєвський Євген (фортепіано, викладач Оксана Вовк). А на завершення заходу прозвучала пісня, автором слів і музики якої є викладач музичної школи Віктор Ліщина, у виконанні Бузової Емілії «Все в нас буде добре».
І дійсно, нам потрібно жити так, щоб подібна трагедія ніколи не повторилася. Пам’ять поколінь нікому не дозволить це зробити.

Дирекція школи.