МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МУЗИКИ

Музика - одна з прекрасних естетичних цінностей людства. Вона сприяє гармонізації нашого загального світовідчування, виступає інструментом самовираження і натхнення, служить джерелом непередаваних відчуттів і емоцій.
Вперше Міжнародний день музики провели 1-го жовтня 1975-го року де засновником цього прекрасного Дня виступила Міжнародна музична рада (IMC) при всесвітній і поважній організації ЮНЕСКО. На 15-й Генеральній асамблеї IMC, проведеної в 1973-му році в Швейцарії, місто Лозанна, було прийнято відповідне рішення. Серед ініціаторів Міжнародного дня музики були присутні багато музикантів і композиторів, наприклад, Дмитро Дмитрович Шостакович, діячі міжнародних музичних організацій і товариств. Сер Ієгуді Менухін, голова IMC і його заступник Борис Ярустовський, звертаючись з листом до членів Міжнародної музичної ради 30-го листопада 1974-го року і окреслюючи цілі цього Дня для міжнародного співтовариства, підкреслювали важливість реалізації властивих ЮНЕСКО і всій світовій спільноті ідеалів миру і дружби між усіма народами, обмін досвідом та розвиток культур, взаємне поважне ставлення до різноманітних естетичних цінностей один одного, а також активне поширення музичного мистецтва для всіх верств суспільства в цілому.
З музикою наше людство знайоме з давніх часів. На світі знайдеться небагато людей, які зовсім байдужі до музики. Це мистецтво має величезний потенціал і багатьом композиторам донині вдається виражати через неї не тільки стан своєї власної душі, але й передавати атмосферу навколишнього, повного почуттів і переживань складного внутрішнього світу взаємин людини і природи. Вона скрашує життя людей, змушує їх радіти і співпереживати, відкриваючи двері в прекрасний світ звуків і коливань наших власних струн душі.
Щорічно, цей Всесвітній день, День прекрасного і дивовижного світу музичного мистецтва відзначається проведенням чудових концертів та концертних програм, за участю кращих художніх колективів, музикантів та артистів. Повсюдно звучать безцінні твори і шедеври, що стали надбанням світової музичної культури.
Не залишилась осторонь і Кобеляцька дитяча музична школа, викладачі та учні якої підготували і провели святковий концерт музики.
Глядачів зачарував виступ хору учнів старших класів, керівник Людмила Лапшикова, з піснею «Ти створюєш тепло». Виспівувала та оживала блок флейта в руках учня Крамаренка Артема (викладач Олег Мирошниченко), лірично та ніжно розповідала свою музичну історію скрипка від учениці Шолух Єлизавети (викладач Наталія Скляренко), майстерно співали баян учениці Наталії Бочко, баян викладача Олексія Стрюка та бандура Анастасії Стрюк, велично і чарівно звучав рояль під вправними пальцями викладача Вікторії Татарко, учениці Ксенії Курись та дуету у складі Савчук Катерини та її викладача Ірини Павленко, захоплювала гра гітари учениці Бігун Анастасії та Товстоніжка Вадима, зворушили своїм виступом та голосом Петрова Ксенія (викладач Іван Балясний), дует учениць Блаженко Софії, Шабельник Аліси та вокальний дует викладачів Вікторії Тататарко, Віктора Ліщини. Бурхливими оплесками супроводжували всі присутні на святі - фольклорний ансамбль з українськими народними піснями «Ой, лопнув обруч» та «Якби мені сивий кінь».
Святковий концерт до Міжнародного дня музики подарував усім присутнім приємні емоції та естетичну насолоду, адже це і є основною метою музичного мистецтва – пробуджувати у людині найкращі душевні якості. Хай музика назавжди залишається супутницею нашого життя, адже жоден вид мистецтва не може зрівнятися з нею силою свого емоційного впливу на людські душі. Нехай музика продовжує надихати та окриляти людей, додавати життєвих сил та позитивних емоцій, приємних почуттів та чудового настрою!

Катя Васюта, секретар учбової частини Кобеляцької
дитячої музичної школи