Видатний соловейко України

Цього виконавця знають не тільки на батьківщині. Від Японії до Канади, і навіть в Австралії – практично всюди можна знайти прихильників його таланту, його мистецтва виконання. Це – ще один приклад того, що наші шляхи нічим не обмежені, окрім таланту та наснаги.
Анатолія Солов'яненка, скромного українського співака визнали одним із найкращих тенорів світу. Йому пропонували залишитись в Італії і Росії, але серце митця назавжди було віддане Україні.
В репертуарі співака було багато творів українського бельканто, що добре давався італійській манері виконання Солов’яненка.
Навряд чи сім'я звичайних шахтарів із Донецька, де він народився, очікувала, що йому буде аплодувати міланська «Ля Скала» чи нью-йорський «Метрополітен-опера» .
На думку багатьох, опера оперою, але саме у виконанні народних пісень співах розкривається дуже яскраво, вірно, глибоко.
Саме в цих піснях його справжнє коріння. І в тому, як він впускає в себе ці почуття і як він вміє передати ці почуття слухачів, мабуть, і криється один з головних секретів його успіху.
Про цього українського соловейка, 28 листопада, згадували у Кобеляцькій дитячій музичній школі. Вікторія Татарко учням школи №2 розповідала про життя і творчість видатного співака Анатолія Солов’яненка. Разом з Віктором Ліщиною, Антоніною Танською та концертмейстером Юлією Русняк познайомили слухачів із шедеврами української музики із репертуару соліста : «Ніч яка місячна», «Ой ти дівчино з горіха зерня», «Дивлюсь я на небо», «Стоїть гора високая», «Тихо над річкою», «Чорнії брови».
Виконуючи народну пісню з естради солісти та викладачі пропонують її, привертають до неї увагу людей, пропагують українське мистецтво.
Цим займався великий тенор все своє співуче життя.