КОМПОЗИТОРИ КЛАСИКИ – ДІТЯМ

Нещодавно в Кобеляцькій дитячій музичній школі відбулась лекція- концерт «Композитори класики – дітям».
На лекцію були запрошені учні 3 класу місцевого ліцею № 2 імені О. Гончара.
Викладач Юлія Іпполітова у вступному слові розповіла про композиторів, які писали музику для дітей. Цих видатних митців, як зарубіжних так і українських, об’єднувала турбота про естетичне виховання дітей, бажання наповнити дитинство цікавими враженнями. Дитяча музика – це розповіді про дитяче життя, це пісенний та танцювальний жанр, зображення природи, тварин, дитячі ігри, казкові персонажі.
Звучить музичний твір Й.С. Баха «Волинка». Композитор, який написав дитячий збірник для своїх дітей, користується і по цей день великою повагою і популярністю. Учні мали змогу побачити ілюстрацію музичного інструменту – волинки.
Композитор Роберт Шуман був великим винахідником і фантазером для своїх 6 дітей. На дні народження дарував своїм дітям музичні п’єси.
Учні слухають п’єси з «Альбому для юнацтва», «Сміливий вершник», «Сіцілійську пісеньку», «Марш».
Людвіг ван Бетховен відомий для дітей фортепіанними п’єсами «Сурок» та «Елізі». Викладач розповіла про історію створення цих творів, проілюструвавши незабутні мелодії на роялі.
До уваги дітей відомий «Дитячий альбом» П.І. Чайковського, який подарував композитор своєму племіннику Володі Давидову.
У виконанні на роялі викладача Людмили Лапшикової звучить «Марш дерев’яних солдатиків» та п’єса «Баба-Яга». Діти захоплено реагують та відгадують назви до цих творів. В ансамблі викладачів звучить «Танок Феї Драже» з балету «Лускунчик».
Слухаючи «Неаполітанську пісеньку» діти подорожують до теплих італійських краєвидів.
В епоху радянського часу талановитий композитор Дмитро Шостакович написав для своєї доньки «Дитячий зошит». З цього збірника учні слухають «Шарманку» та «Вальс-жарт». Музика щира, радісна. Використані ці п’єси у мультфільмі «Танок ляльок».
Серед українських композиторів Віталій Косенко займає особливе місце по створенню музичних творів для дітей. Велике значення митець надавав українській пісні.
Учні слухають гру своєї однокласниці на бандурі – Срібної Олесі українську народну пісню «Ой за гаєм-гаєм». Наступним виступом була п’єса «Дощик» В. Косенка яку виконала учениця 5 класу Варі Олена.
Український гумор звучить у танці Гопак з опери «Сорочинський ярмарок», який виконали в дуеті викладачі Людмила Лапшикова та Юлія Іпполітова .
Гарячими оплесками діти зустріли виступи своїх однокласників:
Хорішка Кирила, Песиголовець Віталіни, Каблучка Олександра, Васютинської Анастасії, які внесли пожвавлення в залі та доповнили новими враженнями захід.

Юлія Іпполітова, викладач по класу фортепіано