Пісенні крила української Державності та Соборності

Саме таку назву мала лекція-концерт, яку 22 січня проведено викладачами музичної школи для учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста.
Ведуча культурно-мистецького заходу викладач музично-теоретичних дисциплін Вікторія Татарко наголосила на тому, що
проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської народної, увійшло до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України.
Боротьба за Українську самостійну соборну державу – найбільш яскрава сторінка історії визвольних змагань українського народу. За волю і незалежність України загинули десятки тисяч кращих українців. Реалізувалися мрії багатьох поколінь нашого народу про об'єднання в єдину соборну державу.
Знаменитий Акт Злуки було проголошено 22 січня 1919 року.
Соборність землі України – духовне єднання всіх територій, які історично належали нашому народові, єдність і цілісність загальної території України, недоторканість її кордонів.
Соборність української державності означає, що Україна має свою єдину національну державу, яку створює сам народ, як вільну, суверенну, демократичну, правову і соціальну.
Для віками поділених кордонами українських земель то було довгоочікуване свято єднання. «Схід і Захід разом!». Віднині зливаються віками відділені одна від одної частини України – Галичина, Буковина, Закарпаття і Придніпрянська Україна в одну Велику Україну.
У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події. Одна з таких сторінок нашого минулого – боротьба українського народу за соборність своїх земель.
З тих пір український народ, звільнений могутнім поривом своїх власних сил, мав змогу об'єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної незалежної Української Державності на добро і щастя українського народу.
Незабутнє враження на слухачів справили тематичні музичні твори, що прозвучали у виконанні викладачів музичної школи. Глибоко і самобутньо була представлена пісня Данила Крижанівського на слова Тараса Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий» у супроводі бандури Тетяною Песиголовець. Фортепіанний дует у складі Ірини Павленко та Альони Ананенко з бездоганною ансамблевою майстерністю й тонким відчуттям стилю виконали «Адажіо» композитора Юрія Весняка. Масштабно, динамічно з виконавською довершеністю прозвучали вокальні твори: «Боже, Великий, Єдиний» (слова О. Кониського, музика М. Лисенка) та «Через поле України» (слова і музика В. Шиптура) у виконанні вокального ансамблю у складі Вікторії Татарко, Віктора Ліщини, Світлани Прапірної, Івана Балясного, Антоніни Танської та Альони Ананенко, а також «Україна» (з репертуару Ірини Львівської), «Ніхто, крім тебе» (слова А. Лихошвая, музика М. Савченко), «Господи, помилуй нас» (слова та музика Тараса Петриненка) у виконанні вокального дуету у складі Вікторії Татарко, Віктора Ліщини та концертмейстера Ірини Павленко.
Із глибокою теплотою протягом всього мистецького заходу учениця Ксенія Курись декламувала поетичні композиції. А учні та викладачі відділення образотворчого мистецтва підготували виставку художніх робіт під назвою «Україна єдина!»
Соборність – це символ. Символ боротьби за волю, порозуміння між людьми і часточка надії, віри у майбутнє.
Пам'ятаймо про незліченні жертви наших співвітчизників, покладені на вівтар незалежності, соборності, державності.
Віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров'ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною.
Маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Адже саме від нас залежить, якою буде наша держава! А держава, як і родина, має бути дружною, сильною, здоровою та щасливою!

Олександр Скляренко, директор Кобеляцької дитячої музичної школи