This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 41.60 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Календарно-обрядові пісні України

Українці мають багату і оригінальну національну культуру, надбану численними поколіннями. З давніх часів до нас ідуть життєва мудрість та настанови щодо способу життя. Вони закладені в українських звичаях, святах, обрядах, фольклорі. Це – світовідчуття та світосприймання нашого народу. Українські традиції пояснюють та обґрунтовують взаємини між людьми, між людьми і природою, духовну цінність кожної окремої людини, і народу взагалі.
Рід наш прекрасний духовністю. Наші пращури відбирали найцінніші надбання, збагачуючи їх, і бережливо передавали від покоління до покоління. Українці вміли відчувати природу, черпати здоров’я, силу й красу з її лона; всі творчі сили людини були спрямовані на зміцнення сім’ї, свого роду. Отож не забудьмо свого прямого обов'язку і продовжимо справу наших предків.
У різні пори року виконувались різні обрядові (календарно-обрядові) пісні. Ці пісні повинні були забезпечити успіхи в господарюванні, добрий урожай, щастя в родинному житті. Наприклад, на сільських майданах і галявинах співали гаївки, під час Зелених свят – русальні пісні, на Івана Купала – купальські пісні. По закінченню жнив, люди співали жниварські пісні, славлячи землю за те, що дала їм гарний урожай. Під час зимового сонцестояння виконували сонцесяйні пісні.
У різні пори року виконувалися певні обряди й відповідні їм пісні, тому й розрізняють пісні зимового циклу, весняного та літнього.
Саме на цьому було зосередженно увагу учнів 5-6 класів ліцею № 2 на лекції-концерті «Календарно-обрядові пісні України», яка відбулася 14 лютого в актовому залі Кобеляцької дитячої музичної школи. Діти мали змогу послухати обрядові пісні у виконанні викладачів Вікторії Татарко, Юлії Русняк, Світлани Прапірної, Антоніни Танської та Лесі Глинської, а також познайомитися з традиціями нашого народу, що проводилися в різні пори року.
Слов’яни вірили в сили природи і вважали, що піснями можуть вплинути на них та примусити їх діяти в бажаному напрямку. Пісні повинні були забезпечити успіхи у господарюванні, щастя в родинному житті, принести добрий урожай.
Тому дуже тісно народна творчість пов’язана із звичаями, що являють собою закони, якими українці керувались щоденно.

Антоніна Танська, викладач сольного співу