Оркестровий відділ

Одним з перших в Кобеляцькій дитячій музичній школі було засновано оркестровий відділ. Передумовою його заснування було прагнення покращення організаційної, методичної та позашкільної діяльності викладачів по класу духових та струнних інструментів. Саме клас духових інструментів, який працював з перших днів заснування школи і викладачем якого був перший директор школи Телятник Андрій Львович, став основою відділу.
З кожним навчальним роком збільшувався контингент учнів та викладачів, створювалися творчі колективи.

З 1 вересня 1959 року відкрито клас скрипки, першим викладачем якого став Шаховцев Геннадій Дмитрович. У різні роки викладачами по класу скрипки працювали Попович В.М., Лень Ф.Г., Висоцька З.З., Дубровський В.О., Дмитрієва Є.І.
З 1973 року очільником новоствореного оркестрового відділу і по даний час працює Вертелецький Олександр Васильович – викладач по класу духових інструментів з великим стажем та досвідом педагогічної роботи, композитор, аранжувальник. За його ініціативи створено ряд як учнівських так і викладацьких творчих колективів, зокрема оркестр народних інструментів викладачів, вокально-інструментальний ансамбль, бандуристів та інші.
Оркестр народних інструментів викладачів школи під керівництвом Вертелецького О.В. є постійним учасником та переможцем обласного конкурсу виконавської майстерності викладачів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання) «Серце віддане дітям», учасником обласних та районних культурно-мистецьких заходів. Творчий колектив неодноразово нагороджувався Грамотами та Подяками управління культури Полтавської облдержадміністрації, обласного методичного кабінету навчальних закладів культури та мистецтва, Кобеляцької райдержадміністрації та районної ради. В творчому доробку колективу десятки музичних творів створених чи аранжерованих О.В. Вертелецьким. Це і сюїти на теми творів окремих композиторів, фантазії на теми українських народних пісень, музичних творів на морські теми та багато інших.
У 2010 році оркестр виступав у творчому звіті початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання) з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва у м. Полтава.
Сьогодні на оркестровому відділі працює вісім викладачів. Всі вони постійно працюють над підвищенням свого фахового та виконавського рівня, беруть участь та стають переможцями в обласних конкурсах виконавської майстерності «Серце віддане дітям» та обласному конкурсі методичних робіт «Мистецтво. Педагогіка. Творчість.»
Вагомим результатом в роботі відділу є перемоги учнів в обласних конкурсах виконавської майстерності. Лише за останні роки переможцями одного з самих престижних конкурсів «Юний віртуоз Полтавщини» стали учні: Олег Ягольник, Роман Клочко, Руслан Клочко, Павло Лисовський, Маргарита Бикова, Данило Акуфенко, Катерина Богданова."
Великий творчий та педагогічний досвід викладачів відділу вивчається та поширюється серед навчальних закладів мистецтва та культури області. Викладачі беруть активну участь в підготовці та проведенні обласних семінарів-практикумів, майстер-класів, виступають з методичними доповідями.
У викладачів відділу багато нових ідей і творчих планів, які вони реалізують у щоденній наполегливій праці. Вони пишаються своїми талановитими учнями і виховують творчу молодь культурною, розвинутою і духовно багатою.