Історія

У 2016 році Кобеляцька дитяча музична школа, єдина у нашому місті та одна з найкращих шкіл Полтавської області, відзначає свій прекрасний ювілей – 60 років від дня заснування – величезний шлях успішного розвитку та визначних досягнень.

А починалося все у далекому 1956 році. У ті важкі післявоєнні роки, у період відбудови народного господарства, хоч як не було складно, але у країні відкривалося багато шкіл естетичного виховання молоді. Ця «культурна революція» долетіла і до Кобеляк.
1 червня 1956 року відповідно до Постанови Ради Міністрів УРСР, враховуючи клопотання обласної Ради депутатів трудящих наказом Міністра культури було відкрито Кобеляцьку дитячу музичну школу. Так розпочав існування наш навчальний заклад, який у 2016 році святкує свій 60-річний ювілей.
До того в місті тривалий період працювала музична студія при районному Будинку культури, де бажаючі мали можливість навчатися гри на баяні, фортепіано, домрі, працював духовий оркестр.
Районна влада виділила під школу приміщення по вулиці Комсомольській. Приміщення було не зовсім пристосованим для якісного ведення навчального процесу, тому вже протягом першого навчального року музична школа отримала приміщення по вулиці Пушкіна.

Контингент учнів у першому навчальному році становив 60 чоловік. Заняття проводилися в маленькому приміщенні по класу баяну, фортепіано, труби та домри. Працювало тут п’ять викладачів:
– Телятник Андрій Львович;
– Попович Володимир Миколайович,
– Паліївець Галина Іванівна,
– Сидоренко Володимир Гаврилович,
– Чернишова Любов Семенівна.
Першим директором музшколи став Андрій Львович Телятник – чудовий музикант, організатор, ентузіаст своєї справи.

Йшов час, у школі поступово відкривалися нові класи, формувалися відділи, розширювався контингент учнів. Музична школа користувалася великою популярністю, отримати музичну освіту на той час було престижно. Тому з кожним роком зростала кількість дітей, бажаючих навчатися грі на музичних інструментах. Було відкрито класи скрипки, акордеона, гітари, бандури, ударних інструментів, сопілки, сольного співу, а також відділення хореографії, та образотворчого мистецтва.
З кожним наступним навчальним роком формувався педагогічний колектив. Після закінчення навчання в середніх спеціальних та вищих мистецьких навчальних закладах, на роботу почали повертатися колишні випускники.
Школа поповнювалася викладачами – справжніми майстрами своєї справи. Серед них О.П. Бутко, В.А. Попович, Л.І. Валявська, І.П. Ченков, В.М. Глущенко, Г.А. Непорада, Л.К. Галь та інші. Було відкрито філіали музичної школи в селах Білики та Бутенки, згодом в селі Світлогірському, музичні класи в Бережнівці, Красному, Шенгурах, Кунівці.
Велика шана нашим ветеранам, які стояли у витоків заснування школи.
Терпіння, делікатність, увага, а головне – любов до дітей і мистецтва, високий професіоналізм – ось якості, властиві ветеранам праці, які трудяться і понині. Це завуч О.В. Вертелецький, викладачі Н.Г. Свячена, В.Н. Галь, Л.Г. Лапшикова, Л.В. Голтвянська, Л.В. Михайловська, Л.І. Горбуля. Скільки мудрості, вміння і доброти несуть у собі ці люди! Той фундамент знань, навиків, добрих традицій, які вони заклади, зараз допомагає школі досягати високих результатів у роботі.
Великий вклад у зміцнення матеріально-технічної бази школи у свій час зробили колишні її директори Л.С. Чернишова, Л.С. Петренко, І.В. Коржук.
Не можу не сказати доброго слова в адресу ветерана праці, колишнього секретаря учбової частини школи Андріяни Миколаївни Касьян. Майже 30 років ця чудова жінка не лише сумлінно працювала на своїй посаді, а була активним учасником масових заходів, тривалий час очолювала профспілкову організацію школи.
Низький уклін та вічна пам’ять Миколі Андрійовичу Касьяну, який поспіль багато років співпрацював з колективом нашої школи. Важко переоцінити ту допомогу, те піклування про дітей, які Микола Андрійович здійснював, особливо в часи найбільш вираженої фінансової скрути.
Сьогодні в стінах закладу трудиться багато молодих, енергійних, досвідчених викладачів, і майже всі вони колишні наші учні. Серед них: І.А. Балясний, А.В. Ананенко, І.О. Павленко, О.М. Виноградова.
Школа пишається своїми випускниками останніх років, які стали лауреатами обласних, республіканських і навіть міжнародних конкурсів. Серед них: брати Роман та Руслан Клочки, Ярослав Чаус, Леся Герасименко, Вікторія Васерук.
Серед її перших випускників – знані діячі мистецтв: Микола Кириченко, Людмила Троцька, Зінаїда Довга, Петро Шикіта, Надія Зайцева, Володимир Котляр, Петро Закупра, Володимир Черненко та інші.
За 60 років свого існування Кобеляцька дитяча музична школа стала одним із провідних закладів культури Кобеляцького району. Здійснила 55 випусків з кількістю понад 1600 учнів. Близько 270 випускників школи обрали музику своїм фахом, закінчили вищі та середні спеціальні мистецькі навчальні заклади і нині працюють в різних куточках нашої країни та за її межами. Від самого початку свого функціонування школа була центром культурного життя міста та району. Викладачі не лише навчали дітей грати на різних музичних інструментах, а й вели активну концертно-просвітницьку діяльність, були справжніми пропагандистами музичного мистецтва, виховували цілі покоління на кращих зразках класичної, народної та сучасної музики. Викладачі, окрім педагогічної роботи, надавали методичну допомогу колективам художньої самодіяльності міста та району, загальноосвітніх шкіл.
Педагогічний колектив поступово набуває значного авторитету у місті та за його межами. Про якісні результати роботи школи свідчать численні грамоти викладачам, творчим колективам. Систематичні перемоги на обласних конкурсах виконавської майстерності викладачів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання) «Серце віддане дітям», обласних конкурсах методичних розробок «Мистецтво. Педагогіка, Творчість», виступи на семінарах, проведення відкритих уроків на обласному рівні поширюють популярність та узагальнюють досвід педагогічної діяльності колективу Кобеляцької ДМШ.
Висококваліфіковані педагогічні працівники працювали творчо, самовіддано, на високому професійному рівні пропагуючи музичне мистецтво, що сприяло розвитку та розквіту культури в місті та районі.
Як наслідок активної творчої діяльності педагогічного колективу, у школі створювалися та постійно працюють як викладацькі, так і учнівські творчі колективи: оркестр народних інструментів викладачів, хори учнів молодших та старших класів, духовий оркестр, ансамблі баяністів, гітаристів, бандуристів, сопілкарів, фольклорний, естрадний та вокальні ансамблі. Ці та інші творчі колективи є активними учасниками різних культурно-мистецьких заходів, звітних концертів колективу учнів та викладачів перед населенням міста.