Відділ гри на фортепіано

Основою сьогоднішнього відділу гри на фортепіано був клас, який працював з перших днів заснування школи. Першим викладачем була Паліївець Г.І., яка навчала 12 учнів. Поступово чисельність викладачів та учнів зростала і було створено фортепіанний відділ, очолювала який Плетенець А.Н. – викладач з великим стажем та досвідом роботи.
Відділ гри на фортепіано самий чисельний у школі. На сьогоднішній день працює 17 викладачів та навчається 129 учнів, враховуючи філіали с. Світлогірське та с. Бутенки. Очолює відділ Павленко Ірина Олександрівна. Переважна більшість викладачів відділу є випускниками нашої школи: Головань М.В., Іпполітова Ю.В., Вовк О.О., Каташ Т.А., Лапшикова Л.Г., Михайловська Л.В., Русняк Ю.Ю. Татарко В.М., Павленко І.О., Чередніченко Н.В., Шишацька Т.О., Свячена Н.Г.

Кожного року всі викладачі відділу підвищують свій фаховий рівень та виконавську майстерність. Є яскравими виконавцями – солістами та концертмейстерами, ведучими творчих заходів. Вони постійно ведуть плідну методичну роботу на відділі, готують на високому професійному рівні відкриті уроки. Неодноразово ставали переможцями в обласному конкурсі методичних робіт.
Гордістю відділу є учні, які пов’язали своє життя з музикою. Лише за останні роки продовжили свою мистецьку освіту в вищих навчальних закладах випускники-піаністи: Васерук Вікторія, Рєзнік Юлія, Михайловська Катерина, Шабельник Валерія, Герасименко Олеся, Сидоренко Аліна, Колінько Юлія, Каташ Катерина, Репешко Анжела.
Участь учнів відділу у всеукраїнських та обласних конкурсах є найважливішим показником виконавського рівня учнів та професійності викладачів. Кожного року учні представляють наш відділ на обласному конкурсі «Юний віртуоз Полтавщини»: Рило Яна, Колінько Юлія, Квашина Анастасія, Пронженко Юлія, Дейнека Анастасія, Шабельник Валерія, Крупа Поліна, Сидоренко Аліна, Герасименко Олеся, Ліщина Тетяна, Зуєнко Руслана, Садаєв Ельчін, Крайник Софія, Коробчинська Поліна, Федоренко Вікторія, демонструючи гідний рівень підготовки конкурсної програми, та неодноразово нагороджені дипломами, грамотами управління культури облдержадміністрації.
Творче життя на відділі інтенсивне та цікаве. Проводяться культурно-мистецькі заходи. Стало доброю традицією щорічно проводити конкурси виконавської майстерності учнів: підбір на слух української народної пісні; виконання різноманітних танців народів світу; конкурс на краще виконання творів І.С. Баха; «З Україною в серці» - конкурс на краще виконання творів українських композиторів; загально-шкільний конкурс виконавської майстерності. На високому професійному та організаційному рівні кожного року проходить звітний концерт відділу перед батьками.

Діяльність відділу не обмежується стінами школи, а стає частиною культурного життя міста Викладачі разом з учнями із задоволенням беруть активну участь в різноманітних заходах, тематичних концертах, лекціях – концертах.
Основна мета викладачів фортепіанного відділу – навчати мистецтву гри на фортепіано, формувати та розвивати естетичний та художній смак.
Сьогодні наш відділ має традиції та талановитих викладачів – ентузіастів своєї справи, які оточують дітей терпінням та турботою, можуть не тільки розкрити художні здібності дітей, а й підготувати їх до перемог у престижних конкурсах та фестивалях.