Відділ народних інструментів

Під звук бандури я не плачу,
Але й ніколи не сміюсь,
Я просто так багато бачу,
Що серце й душу без остачі,
Вкладаю в те, на що дивлюсь…
П. Воронько.

З першого дня існування школи було відкрито класи баяна та домри. Викладачі Сидоренко Володимир Гаврилович і Попович Володимир Миколайович зробили вагомий внесок у розвиток відділу народних інструментів. Значна частина їх учнів обрала професію музиканта своїм фахом. Серед них: Довга Зінаїда, Троцька Людмила, Галь Лілія, Масич Любов та ін.
З часом колектив поповнювався молодими спеціалістами, поступово збільшувався контингент учнів школи, збагачувалася матеріальна база, відкривалися нові класи.
У 1961 році розпочав скою роботу клас акордеона.
І сьогодні ми згадуємо ветеранів педагогічної ниви: Лаврика Івана Афанасійовича, Непораду Геннадія Антоновича, Проскурню Михайла Петровича, Ченкова Івана Павловича, Бутка Олександра Павловича, Глущенка Віктора Мусійовича, Вертелецьку Людмилу Григорівну, Галь Лілію Костянтинівну та ін.
У 1973 році був відкритий відділ народних інструментів, який налічував 6 викладачів
З 1989 року почав працювати клас бандури. Зазвучали думи, українські народні пісні у виконанні Песиголовець Тетяни Віталіївни. Вона створила учнівський ансамбль бандуристів, який згодом неодноразово брав участь в обласних конкурсах і ставав переможцем.
У свій час відділ очолювали Попович Володимир Миколайович та Поцелуйко Людмила Михайлівна.
На сьогоднішній день на відділі навчається 54 учні по класу баяна, акордеона, бандури, працює 6 викладачів: Трачук Наталія Іванівна, Сабірова Ольга Михайлівна, Прапірна Світлана Володимирівна, Галь Володимир Никифорович, Песиголовець Тетяна Віталіївна, Журавель Григорій Васильович.
Керівником відділу зараз є викладач з великим стажем роботи Прапірна Світлана Володимирівна. Вона також випускниця Кобеляцької дитячої музичної школи, довгий час працює з учнівським ансамблем баяністів, який у 2014 році зайняв перше місце на обласному конкурсі «Веселкові акорди» у м. Гадяч.

Добре зарекомендував себе і фольклорний ансамбль, з яким працює викладач Трачук Наталія Іванівна.
Всі викладачі відділу беруть активну участь у творчих колективах школи, зокрема: оркестрі народних інструментів, ансамблі бандуристів, вокальному та естрадному ансамблях, проводять велику позакласну роботу, співпрацюють з вчителями музики і співів загальноосвітніх шкіл.