…ВОНА САМЕ ЖИТТЯ, ЩО ЖИТИ ВСІМ ВЕЛИТЬ!

День народження у музики — 1 жовтня. Уже більше, ніж 40 років поспіль у цей день в усьому світі відзначається Міжнародний день музики. Свято, яке об’єднує всіх, хто любить цей надзвичайний вид мистецтва і присвятив їй своє життя, тих, хто пише музику і дарує її людям, хто виховує юних музикантів чи просто слухає, отримуючи велику насолоду від її звуків.
Традиційно, в цей особливий день, колектив учнів та викладачів Кобеляцької дитячої музичної школи приєднався до світової спільноти і подарував слухачам яскраве музичне дійство.
Безліч позитивних емоцій отримали від виступів юних музикантів та викладачів школи шанувальники музичного мистецтва. Атмосферу справжнього свята допомагали створювати й ведучі — Єва Волик, Оксана Баранник та Ельдар Потапенко, які додавали до виступів цікаву інформацію.
Першою привітала «іменинницю» піснею «Киця­-кицюня» Емілія Бузова (викладач В.П. Ліщина), отримавши від глядачів оплески та щирі посмішки за свій яскравий, емоційний виступ.
У світ найчарівнішої, найпрекраснішої української народної пісні слухачі поринули разом з Анастасією Бігун (сопілка, викладач О.А. Мірошніченко, концертмейстер В.М. Татарко) та Наталією Бочко (баян, викладач С.В. Прапірна).
Про цілющі властивості музики людству відомо з давніх­давен. Тож свої «музичні вітаміни веселощів і радості» запропонували гостям Анна Явтушенко (викладач І.О. Павленко) та Ксенія Курись (викладач А.В. Ананенко), майстерно виконавши на роялі свої концертні номери. Неабиякого хвилювання і душевних пристрастей додало запальне танго композитора Карлоса Гарделя у виконанні Ярослави Мороз (скрипка, викладач Н.О. Скляренко, концертмейстер В.М. Татарко).
Наймузичніший день у світі цього року збігся з іншим чудовим святом — Днем вчителя. Тож для педагогічного колективу школи цей день — привід посвяткувати двічі.
Приємно було чути викладачам слова глибокої поваги і вдячності та приймати музичні вітання від своїх учнів. Адже, дійсно, виявити й розвинути талант, створити належні умови для цього — праця не проста. Ще древні греки вірили, що якщо дітей змалку привчати розуміти й любити музику, то вони ніколи не заплямують себе неблагородними вчинками.
Улюблених наставників вітали Аміна Хачатрян (сольний спів, викладач А.А. Танська), Богдан Бодня (акордеон, викладач Н.І. Трачук), Максим Лаврик (фортепіано, викладач Л.Г. Лапшикова), Єлизавета Лісна (сольний спів, викладач А.А. Танська), Тетяна Сердюк (баян, викладач С.В. Прапірна).
Незабутнє враження справили на слухачів концертні номери у виконанні викладачів школи. Присутні долучилися до справжнього «високого» мистецтва. Зачарувала слухачів самобутньою і бездоганною виконавською майстерністю українська народна пісня «Ой літає соколонько» (вокальний ансамбль викладачів А.А. Танська, О.А. Сабірова, А.В. Ананенко, учениця Каріна Дашко). Не менш вражаюче прозвучав «Ноктюрн» С. Войтенка у виконанні дуету В.М. Татарко — рояль, С.В. Прапірна — баян, який підкорив зал не тільки віртуозним володінням інструментами, а й оригінальною інтерпретацією твору.
Велично прозвучав твір «Хваліте Господа з небес» М. Вербицького у виконанні вокального ансамблю викладачів (керівник В.М. Татарко), як «Молитва Пам’яті» за всіма музикантами, композиторами, викладачами, діячами культури, які протягом багатьох років працювали в місті та районі, сприяли їх культурному розвитку та прославляли наш край.
Учениця Руслана Зуєнко (фортепіано, викладач Т.А. Каташ), присвятила свій виступ музикантам Майдану, які, як і багато інших, пішли добровольцями на фронт.
На завершення концерту Владислава Дундюк зі своїм викладачем В.П. Ліщиною піснею «Хай буде щастя і любов» ще раз привітали присутніх зі святом, а ведучі побажали гостям щастя, миру, добра.
Користуючись нагодою, колектив Кобеляцької ДМШ, щиро вітає колег та всіх небайдужих до музики зі святами. Плекаємо надію, що така свята для нас справа, як музичне мистецтво, буде розвиватися на Кобеляччині та в Україні.

Марина Головань.
Викладач Кобеляцької дитячої музичної школи.