This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 32.50 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

І струни Лисенка живії…

Історія українського народу знає багато великих людей – борців за передові ідеї, за демократичну культуру і мистецтво.
Кожна людина – особистість. Однією з цих Особистостей з великої літери є геній української музики, чиїм іменем по праву гордяться українці, Микола Віталійович Лисенко – видатний композитор ХІХ століття.
Лисенкові по праву належить слава засновника української професійної музики. Його роль у розвитку української музичної культури подібна ролі Ф. Шопена в Польщі, Е. Гріга – в Норвегії, Ф. Ліста – в Угорщині.
Микола Віталійович Лисенко – видатний композитор, піаніст-віртуоз, талановитий хоровий диригент, педагог, вчений-фольклорист, активний музично-громадський діяч, залишив по собі яскравий слід в історії вітчизняної культури, завжди був і є взірцем для наступних поколінь українських музикантів. Особлива заслуга його в тому, що він створив усі жанри професійної музики на основі української народної пісні і передав у своїх творах дух українського народу.
Він мав щасливу долю, бо ще за життя до нього прийшли визнання і всенародна любов. Митець – наш земляк, родом з Полтавщини, народився в с. Гриньки Кременчуцького повіту. Його творче життя було дуже насиченим. Він працював з повною віддачею, на шкодуючи ні сил, ні здоров’я.
6 листопада – день світлої пам’яті великого українського композитора – 105 років від дня його смерті.

Цими днями в Кобеляцькій дитячій музичній школі відбулася лекція-концерт, присвячена пам’яті М.В. Лисенка. Слухачами були учні загальноосвітніх шкіл №2 та №3 зі своїми вчителями Глинською Л.В. та Єлізаровою А.В. Викладачі музичної школи Людмила Горбуля, Вікторія Татарко, Світлана Прапірна, Ірина Павленко, Юлія Русняк, Тетяна Каташ на високому професійному рівні виконали пісні-солоспіви, твори для фортепіано, уривки з опер, дуети та інші твори великого митця. Також, як ілюстратор, в концерті виступила вчитель музики ЗОШ №2, колишня випускниця музичної школи Леся Глинська. В її виконання прозвучав всім відомий твір М. Лисенка «Елегія».

Всі твори, які були включено до програми лекції-концерту справили незабутнє враження на слухачів, адже були пройняті духом національного патріотизму і гордості за Україну.
Гості щедро нагороджували всіх учасників лекції-концерту дружніми оплесками і висловили надію на подальшу творчу співпрацю.

Вікторія Татарко, викладач Кобеляцької дитячої музичної школи