І струни Лисенка живії…

Історія українського народу знає багато великих людей – борців за передові ідеї, за демократичну культуру і мистецтво.
Кожна людина – особистість. Однією з цих Особистостей з великої літери є геній української музики, чиїм іменем по праву гордяться українці, Микола Віталійович Лисенко – видатний композитор ХІХ століття.
Лисенкові по праву належить слава засновника української професійної музики. Його роль у розвитку української музичної культури подібна ролі Ф. Шопена в Польщі, Е. Гріга – в Норвегії, Ф. Ліста – в Угорщині.
Микола Віталійович Лисенко – видатний композитор, піаніст-віртуоз, талановитий хоровий диригент, педагог, вчений-фольклорист, активний музично-громадський діяч, залишив по собі яскравий слід в історії вітчизняної культури, завжди був і є взірцем для наступних поколінь українських музикантів. Особлива заслуга його в тому, що він створив усі жанри професійної музики на основі української народної пісні і передав у своїх творах дух українського народу.
Він мав щасливу долю, бо ще за життя до нього прийшли визнання і всенародна любов. Митець – наш земляк, родом з Полтавщини, народився в с. Гриньки Кременчуцького повіту. Його творче життя було дуже насиченим. Він працював з повною віддачею, на шкодуючи ні сил, ні здоров’я.
6 листопада – день світлої пам’яті великого українського композитора – 105 років від дня його смерті.

Цими днями в Кобеляцькій дитячій музичній школі відбулася лекція-концерт, присвячена пам’яті М.В. Лисенка. Слухачами були учні загальноосвітніх шкіл №2 та №3 зі своїми вчителями Глинською Л.В. та Єлізаровою А.В. Викладачі музичної школи Людмила Горбуля, Вікторія Татарко, Світлана Прапірна, Ірина Павленко, Юлія Русняк, Тетяна Каташ на високому професійному рівні виконали пісні-солоспіви, твори для фортепіано, уривки з опер, дуети та інші твори великого митця. Також, як ілюстратор, в концерті виступила вчитель музики ЗОШ №2, колишня випускниця музичної школи Леся Глинська. В її виконання прозвучав всім відомий твір М. Лисенка «Елегія».

Всі твори, які були включено до програми лекції-концерту справили незабутнє враження на слухачів, адже були пройняті духом національного патріотизму і гордості за Україну.
Гості щедро нагороджували всіх учасників лекції-концерту дружніми оплесками і висловили надію на подальшу творчу співпрацю.

Вікторія Татарко, викладач Кобеляцької дитячої музичної школи